Toz Hazneleri

Çeşitli cihazların toz hazneleri hem kapasite açısından hem de çalışma şeklinden dolayı farklılıklarla piyasaya sürülmektedir. Bazıları toz torbası kullanırken bazı modeller ise torbasız üretilir. Karar aşamasında daha önce ürünlerle deneyimi olmuş kişilerden fikir almak faydalı olacaktır.

Her iki çeşidinde kendine has avantajları ve dezavantajları olmakla beraber, toz torbalı modeller kullanım açısından daha eskidir. Torba olmadan gerçekleşen kullanım ilk olarak şarjlı küçük cihazlarda boy göstermiştir. Çünkü, kullanım şekilleri itibariyle buna oldukça müsaittirler. Genelde küçük işler için kullanıldıklarından hemen boşaltılarak yerine konmaları mümkündür.

İstanbul Beyaz Eşya Servisi

Torbalı Modeler: Bunlar ev tipi kullanımda ilk üretilen cihaz çeşididir. Oldukça pratik bir şekilde gösterge dolduğunda değiştirilmek suretiyle yenilenebilirler. Takıp çıkarılmaları kolaydır. Eski modellerde dezavantaj olarak çekim gücündeki azalma vardı. Fakat, bu yeni üretilen cihazların sahip olduğu özelliklerle ortadan kaldırıldı. Toz hazneleri doldukça çekim gücünde bir düşüş yaşanabilmekteydi.

Hala devam eden istenmeyen durum ise zaman içinde devamlı olarak bu torbaların satın alınmasının gereğidir. Gayet uzun süre dayanabilseler bile, elbet bir gün biteceklerdir. Zaten, diğer modellerin ortaya çıkmasında etkili olan durum da budur.


İstanbul Beyaz Eşya Servis