Sap Uzunluğu

Elektrikli süpürme gereçlerinde en önemli konulardan biri de sap uzunluğu ve yapısıdır. Bunun sebebi bu işlemlerin oldukça vakit alan ve yorucu sayılabilecek etkileri olmasıdır. Özellikle de teknolojiyle birlikte yaygınlaşan hareketsiz yaşam tarzları düşünüldüğünde bu konunun önemi daha da artmaktadır.

İcat edilen otomobiller ve diğer araçlar aslında çok da farkında olmadan gün geçtikçe insan sağlığına zarar vermektedir. Çünkü yürüme mesafeleri azalarak bacak ve bel kaslarının güçlenmesinin önüne geçmektedir. Bu da bel ağrısı gibi durumları daha sık karşılaşılan rahatsızlıklara dönüştürmüştür.

Ev hanımlarına hareket imkanı sağlayan spor dışındaki yegane iş temizliktir. Fakat, her hareketin dikkatli yapılarak sağlığa zarar vermeyecek şekilde yapılması gerekir. Dolayısıyla da temizlik esnasında ani eğilip kalkmalar ve uzun süren işlerdeki duruş bozuklukları ciddi rahatsızlık verici olabilir.

Her iş için, farklı durumlar söz konusu olabilse de bu konudaki süpürme işlemiyle ilgili en önemli ayrıntı sap uzunluğu olarak göze çarpar. Çünkü, dik bir duruşu sağlamak vücudun doğal dengesini bozmayacak şekilde olmalıdır. Dolayısıyla ayarlanabilir ürünler tercih etmekte fayda vardır.

Kısa saplı bir elektrik süpürgesi ile temizlik yapmak ciddi anlamda bel arısı yaratabilen bir durumdur. Bu hemen herkesin deneyimlerle onaylayacağı bir şeydir. Fakat, en doğru hareket tarzı için mümkünse bir uzmana danışmakta fayda vardır. İnternet ve benzeri ortamlardan yapılacak bilgi alımı bazen yanıltıcı olabilmektedir.


İstanbul Beyaz Eşya Servis