Periyodik Bakım

Periyodik bakım her beyaz eşya için gereklidir. Fakat, sıklığı ürünün çeşidine göre değişiklik gösterir. Bazı cihazlar altı ayda bir bakım ihtiyacı hissederken bazılarında bu süre bir hatta bazen, iki seneye kadar çıkabilir.

Uygun bakım sıklığını öğrenmek için yetkili satıcınıza ya da teknik servis elemanlarına danışabilirsiniz. Firmamızdan da hem özel olarak bakım hizmeti edinebileceğiniz gibi hem de gerçekleştirilmesi gereken kontrollerin ne sıklıkta olmasının daha uygun olacağı konusunda bilgi de alabilirsiniz. İstanbul semtlerinin tamamına servis hizmetimiz mevcuttur.

Klimalar için filtrelerin temizliği ya da bazı durumlarda değiştirilmeleri gerekebilmektedir. Sağlığımız için zararlı olan bazı maddeleri temizleme özelliği de bu cihazlara son yıllarda eklenerek, asli görevinin dışında havanın temizlenmesi görevini de üstlenmişlerdir.

İstanbul Siemens Yetkili Servis

Siemens buzdolapları uzun yıllar kullanılmak üzere uzun araştırmalar sonucunda üretilmişlerdir. Bu ürünlerin de ömrünü daha da uzatmak tüketicinin elindedir. Arıza ile karşılaşılmasa dahi teknik servis çağırarak ürünleri belirli periyotlarda kontrol ettirmek kullanıcı kaynaklı hataların önüne geçmeye de yardımcıdır.

Tıpkı az önce değindiğimiz örnekte olduğu gibi diğer beyaz eşyalarda çeşidine göre kendisine has özelliklere sahiptir. Bunlar kullanıcı tarafından göz ardı edilebilmektedir. Oysaki çözüm yolunun oldukça basit olduğu aşikardır. Tam olarak üreticinin direktiflerine uymak kadar basittir.

Örneğin; bir buzdolabı üzerinde çok fazla eşya varsa bunu gören teknik servis elemanı tüketiciyi uyararak zararlarını anlatıp, bu durumun getireceği zararların önüne geçilmesini sağlayabilir. Bu ürünler ısının içerden dışarı aktarılması prensibiyle çalıştıklarından, etrafındaki eşyalarla arasında belirli bir mesafe bulunması gerekir. Çünkü, etraftaki diğer eşyalar havayla teması azaltacaktır.


İstanbul Beyaz Eşya Servis