Ocaklar

Imperial Servisi
 

Ocaklar tüm beyaz eşyalar gibi arızalandıklarında profesyonel teknisyenler tarafından tamir edilmesi gereken ürünlerdir. Bunu temelde iki sebebi vardır. İlk olarak, konuda uzman olmayan kişiler tarafından gerçekleştirilmeye çalışılacak tamir işlemlerinin daha büyük problemlere dönüşebileceğini belirtmekte fayda vardır. Hatta, ürün tekrar çalışmaya başlamış olsa bile ilerisi için bu ihtimal devam edecektir.

Tüm bunlardan daha önemli olan konu ise sağlıktır. İster elektrikli ocaklar ister gazla çalışan ocaklar için olsun, yetkisiz müdahaleler ciddi yaralanmalara neden olabilir. Hem kullanılan enerji kaynağı (gaz ya da elektrik) hem de tamiratta kullanılacak olan aletler eğitimli personel tarafından kullanılmalıdır.

Gazla çalışan modeller çokça tercih edilmektedir. Genel olarak sağladıkları verimin daha fazla olduğu söylenebilir. Bu cihazlar için düzenli bakım yaptırılması son derece önemlidir. Sadece ürün değil gaz kaynağıyla olan bağlantılar da düzenli olarak kontrol edilmelidir. Hortumlarda oluşabilecek tıkanıklık kırılma bükülme gibi durumlar için önlem alınmalıdır.

Bazen ürünler çalışamaz duruma gelmeden önce çeşitli sinyaller verir. Bu gibi durumlarda da vakit kaybetmeden teknik servislere başvurmak gerekir. Örneğin; ocak gözlerinden ses çıkmaya başlaması, düğmelerin ya da diğer bölümlerin aşırı ısınması gibi durumlar bu sinyallerden sayılabilir.

Bu ve benzeri tüm durumlarda İstanbul'da faaliyet gösteren firmamızdan, güvenle destek sağlayabilirsiniz.


İstanbul Beyaz Eşya Servis