Kurutma İşlemi

Çoğu kişi tarafından tahmin edilecek olanın aksine, kurutma işlemi yıkamadan daha zordur. Bunun fiziksel ve kimyasal olarak pek çok açıklaması mevcuttur. Kurutma makinelerinin ayrıca üretilmeleri de bu nedenle ortaya çıkan bir durumdur. Çoğu insan kaliteli bir yıkamanın zor olduğunu düşünürken kurutmanın daha da zor olduğunu duymak onlara ilginç gelmektedir.

Aslında her iki işlem de arınma işlemidir. Birisi kirden, diğeri sudan... Kirden arındırılmada pek çok yardımcı etki vardır. Motorun sağladığı kuvvet, suyun kullanımı, kimyasal temizleyiciler ve sıcaklık etkisi bu işi oldukça kolaylaştırmaktadır. Sonraki aşama çamaşırların deterjandan ayrılmasıdır ki bu da yine su yardımıyla gerçekleşir.

İstanbul Siemens Yetkili Servis

Su moleküllerinin ayrışmasında kullanılan yöntemse tamburun hızlı bir şekilde döndürülmesiyle oluşan kuvvetin etkisidir. Bunun yanında nem faktörünün ve sıcaklığın kullanımı da işin içine girerek bu işlemi biraz daha kolaylaştırmaktadır. Eskiden merdaneli diye tabir edilen modellerde bu işlem için sıkma uygulanırdı. Sıkma da etkili bir yöntem olsa da hem yorucu hem de şimdiki kadar etkili değildi.


İstanbul Beyaz Eşya Servis