Gardırop Tipi

Gardırop tipi buzdolaplarını diğerlerinden ayıran en büyük özellik büyük kapasiteleridir. Geniş aileler tarafından ya da lüks evlerde tercih edilmeleri daha sık görülmekle beraber oldukça kullanışlı ve şıktır. Bu modellerin getirdiği en önemli kolaylık da sıcak ve soğuk suyun hızlı elde edilebilmesidir.

General Electric su pınarlı gardırop tipi buzdolapları ile, anında su ihtiyacı karşılanırken soğuk su için dolabın açılmasına gerek kalmayacağı için ciddi bir enerji tasarrufu söz konusudur. bilindiği gibi, özellikle sıcak yaz günlerinde bu ürünlere en fazla enerji tükettiren kapaklarının sıkça açılması ve içerdeki soğuk havanın dışarı çıkmasıdır.

Sıcak hava cihazın içine girdiğinde istenilen dereceye geri soğutma için enerji tüketilecektir. Üstelik, en fazla kullanım da su ihtiyacı içindir. Bir insan ortalama olarak 3 litreye kadar su tüketimi gerçekleştirir. Bir litreden 5 bardak çıkacağını öngörerek soğuk su içebilmek için kapağın 15 kere açılması anlamına gelir. Kalabalık bir aile için bu sayı toplamda 100'ü bulabilecektir. Yani su pınarının olması demek kapağın günde 100 kere daha az açılması anlamına gelebilir.

Kapasite konusu ve dondurucu imkanlarıyla bu ürünler oldukça etkili bir koruma sağlamaktadır. Gıdaları en ideal şekilde korumak için farklı fonksiyonlar ve özelleşmiş bölmeler mevcuttur. Örneğin; sebze ve meyvelerin daha iyi korunabileceği bölmeler üstlerine resim konularak belirtilebilir. Ya da et ve balık için aynı durum geçerli olabilir.

Montaj ve kurulum aşamasından önce cihazın mutfağa nasıl yerleştirileceği de sorgulanmalıdır. Yeterli alana sahip olunması gereklidir. O nedenle, geniş mutfaklar bu tarz modeller için daha uygun olacaklardır.

Bir diğer husus da şıklıktır. Bu ürünlerin mutfaklara ayrı bir hava kattığı bilinen bir gerçektir. Son derece şık görünümlerinin yanında üstün özellikleriyle yaşamı daha da rahat ve konforlu bir hale getirirler. Bu konuda yapılan çalışmalar bu modellerin de gelişiminde etkili olmuştur. Arızalanmaları ise son derece istenmeyen bir durumdur. Biz bu durumlarda sizlere en etkili ve hızlı Gardırop tipi buzdolabı servisi sağlama amacıyla durmadan çalışmaktayız.


İstanbul Beyaz Eşya Servis