Çalışma Şekli

Çamaşır makinelerinin çalışma şekli yıllar içinde değişiklikler göstermiş olsa da prensip olarak aynı ilkelere bağlı kalmaktadırlar. Merdaneli makinelerde de çevirme ve çalkalama yapılıyordu. Günümüzde ki teknoloji harikası cihazlarda da aynı yöntemler kullanılıyor. Farksa vakit ve daha da çok sonuçlarda göze çarpıyor.

temiz su bağlantılar yardımıyla çekilerek kullanıma hazır hale gelirken, temizleyiciler de deterjan gözünden cihaz içine çekiliyor. Bunlar çamaşırlarla karıştırılarak deterjanın suyla köpürmesi sağlanıyor. Köpüklerse sudan hafif olduklarından ve bir uçları kirlere yapıştığından bir çekme kuvveti doğuyor. Bu kuvvet sayesinde temizlik işlemi gerçekleşiyor.

İstanbul Siemens Yetkili Servis

Tabii bir de kir zerrelerini tutan köpükle birlikte suyun atılması işlemi var. Temiz suyun alındığı bağlantılar dışında her cihazın bir de giderle bağlantısı vardır. İşte boşaltım, bu bağlantılar aracılığıyla yapılır. Araya giren farklı fonksiyonlar ise programlama özellikleriyle alakalıdır. günümüzde kumaşın cinsini ve lekenin türünü dahi kendi tespit ederek programlamasını ona göre gerçekleştiren makinelerle karşılaşmak mümkündür.

Çalışma şekli açısından benzerlikler görünse bile, her ürünün kendine özel olan işlevleri bulunabilir. Tamir ve teknik servis aşamalarında bu farklar da göz önünde bulundurularak işlem yapılır.


İstanbul Beyaz Eşya Servis