Bulaşık Makinesi

Deterjan ve suyun temizlikte kullanılmasının mantığı bulaşık makinesi için de çamaşır makinesi için de ve hatta elde yıkama için bile aynıdır. Kir molekülleri tutucu özelliğiyle deterjana tutunur. Deterjanın kirle birlikte temizlenmesi istenilen malzemeden ayrılması için suyun kaldırma kuvvetinden faydalanılır. Nispeten hafif olan köpükle birlikte kirler çıkartılır. Bu işlem gerçekleşirken yardımcı olan faktörlerden birisi de sıcaklıktır. Suyun ısısı arttıkça kiri oluşturan moleküllerin hareketi de artacaktır.

 

Bir bulaşık makinesi arızalanmadan önce çeşitli belirtiler gösterebilir. Bunlar bulaşıkların üzerinde lekeler olması, temizliğin istenilen performansı sağlamaması gibi belirtiler olabilir. Ya da, sesli çalışma gibi durumlarla karşılaşabilir. Bu gibi bir anormallik ürünün çalışması esnasında fark edildiğinde vakit kaybetmeden teknik destek istemek gerekir. Çünkü, erken alınacak önlemlerle daha yüksek maliyetli tamir ihtiyacı duyulmasına gerek kalmayabilir.

GE Yetkili Servisi

Aynı şekilde yaptırılacak olan düzenli bakım çalışmaları ile, fıskiye çıkışlarında yada cihazın diğer su tesisatında oluşabilecek arızalara önleyici önlem alınabilir. Ürün tamamen temizlenir ve ilk günkü gibi parlak sonuçlar elde etmeyi sürdürür.

Eğer makinenizin çalışması tamamen durduysa, bu sorunun kaynağı elektrik bağlantılı bir arıza olabilir.Bu gibi bir durumda elektrik tesisatı ustası yardımıyla evdeki prizler ve bağlantılar kontrol edilebilir. Eğer tesisat problemi görünmüyorsa bu sefer direk olarak yetkili servise danışmak gerekir. Çünkü motor veya bulaşık makinesi içindeki diğer elektronik aksamda bir arıza oluşmuş olabilir. Fakat bu durum elektronikçi değil beyaz eşya servisi uzmanlık alanına girer.


İstanbul Beyaz Eşya Servis