Aydınlatma

Gıda soğutucularında kullanılmakta olan led aydınlatma sistemleri sebze ve meyvelerin ömrünü uzatmak için dahi kullanılabilmektedir. Bu da bilimsel yeniliklerin sağlandığı çalışmalardan kaynaklanan bir gelişmedir. İnsanların daha fazla faydalanabilmeleri amacıyla yapılan araştırmaların hiç bir zaman sonu gelmeyecek gibidir. Zaten, beklenen de budur.

İçeride yer alan gıda maddelerini, yiyecek ve içecekleri her an rahatlıkla bulabilmemiz amacıyla buzdolaplarında bir aydınlatma sistemi bulunur. Bu sistemin en büyük özelliği kapağın açılmasına bağlı bir sensörle çalışmasıdır. Yani, kapak açıldığı zaman lamba yanar ve kapatıldığında söner.

İstanbul Siemens Yetkili Servis

Bu durumun kontrolü nasıl sağlanabilir diye düşünebilirsiniz. Fakat buzdolabı üreticileri bunu sizden önce düşünmüşlerdir. Kapak kapanınca lambanın da kapandığından emin olmanın yolu elbette içeri kamera koymak olmamalıdır. Bu nedenle sensörler özel olarak ayarlanmışlardır. Kapanma işlemi tam gerçekleşmeden ışık sönecek ve aradan baktığımızda bunu görmemize imkan sağlayacak şekilde tasarım yapılır.

Belki de bahsettiğimiz bu konu çok ufak bir ayrıntı olabilir. Ama, önemi geniş bir bakış açısında kolayca anlaşılacaktır. Çünkü, bize gösterdiği şey ayrıntılara ne derece önem verildiğidir. Hayatı kolaylaştırmak adına her adım özenle atılır.


İstanbul Beyaz Eşya Servis