Alırken

Tüketiciler ocak alırken çok sayıda seçenekle karşı karşıya kalarak kafa karışıklığı yaşayabilirler. Bu konuda yetkili satıcılar mutlaka en etkili desteği sunacaktır. Ama, marka seçimi de önemli bir unsurdur. Hangi marka cihazın alınacağı karar verildikten sonra o markanın satış danışmanlarından yararlanılabilir. Ancak, marka seçimi de önemlidir ve bunun için teknik servis desteği almak oldukça faydalı olabilir.

Öncelikle sürekli olarak ana işleri arızalar ve bakım çalışmaları üzerine olan teknik servis firmaları hangi modellerin hangi koşullar altında daha iyi sonuç vereceğini iyi bilecektir. Bu da fikir verme konusunda bize avantaj sağlar. Bu avantaj da tüketici lehine olacaktır.

Bir ürün alırken öncelikle tüketici kendi ihtiyaçları tam olarak öğrenilerek yönlendirilmelidir. Seçenekler elenirken ilk bakılacak olan ise, içinde bulunulan şartların getirdikleridir. Örneğin; cihazın kullanılacağı yerin özellikleri. Doğalgazlı bir dairede ya da iş yerinde kullanılacak olan modelin belirlenmesinde, baca koşulları da göz önünde bulundurulur. Yahut, elektrikli bir cihaz planlanıyorsa buna uygun elektrik tesisatının sağlanıp sağlanmadığına...

Her tür için çeşitli kapasitelerde çok sayıda seçenek karşımıza çıkacaktır. Ankastre mutfaklar ya da profesyonel işyerleri için olanlar farklıyken, tek gözlü çeşitler dahi bulunmaktadır. Bunların kendi içinde bile çok sayıda seçenek vardır. Tek gözlüler dahi elektrikli ya da gazlı olabilirler. Burada önemli olan kullanacak kişinin ihtiyacıdır.

Marka kararı verildikten sonra danışmanların yerinde inceleme yapması tüm bu saydığımız ayrıntılar açısından verimli olacaktır. Bu mümkün değilse, size kullanım alanı ve ölçüler hakkında çok sayıda soru sormaları gerekecektir. En önemli olan belirleyici ise kapasitedir. Bir ürünün kapasitesi ihtiyacınızı tam olarak karşılarken, gereksiz yere yer kaplamaması ve enerji tüketmemesi uygun olacaktır.


İstanbul Beyaz Eşya Servis